Idén is nagy érdeklődés övezte a lassan már évtizedes hagyománnyá vált "Zeneiskolánk Éjszakája" programot. A résztvevő gyerekek kipróbálhattak hangszereket, meghallgathattak növendékkoncerteket, sőt ifjú tehetségeink ősbemutatót is tartottak zeneműveikből. A program késő este a tanári koncerttel és meglepetés tanári tánccal zárult a telt házas Fodor - teremben.
Az eseményről készült fotógalériánkat itt tekinthetik meg: KÉPEK
Örömmel adjuk hírül, hogy a május 9-én Törökszentmiklóson megrendezett IV. Nemzetközi Gordonka Fesztiválon iskolánk növendékei káprázatos eredményeket értek el:
Vass Merse - arany (2. korcsoport)
Németh Alíz - arany és Gárdián-díj (2. korcsoport)
Nagy Milán - kiemelt arany és Gárdián-díj (3. korcsoport)
Dóczi Vendel - arany (4. korcsoport)
Felkészítő tanáruk Dávid Krisztina.
Dávid Krisztina tanárnő a legeredményesebb felkészítő tanári és Gárdián-díj, Kertész Rita tanárnő a legeredményesebb korrepetitori díj és Gárdián-díj boldog tulajdonosai lettek.
Gratulálunk a díjazottaknak!
„Magasztallak, Uram, mert megmentettél. ... kihoztál engem a holtak hazájából,
életben tartottál, nem roskadtam a sírba."
( Zsolt 30,1,3)
1960.június 27. – 2025.május 1.
„Klarinétozni, nem középiskolás fokon…”
Emlékezünk iskolánk egykori tanárára, Varga Istvánra. Sokunknak – kik még most aktív tanárok vagyunk - több éven át volt kollégája.
Először alap és felsőfokon tanította a növendékeket a zene, a klarinétozás szeretetére. Később - az Egressy Béni Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium megalakulása után - már mind három szinten nevelte a jövő zenészeit.
Embersége, tenni akarása a közösségért, növendékeiért példa volt mindannyiunknak.
Sok-sok örökre emlékezetes zenei élmény, meghatározó, a növendékek pályaválasztását is befolyásoló együttlétet, beszélgetést őrzünk vele. S az emlékek különbözőségét Tanár úr mosolya, bölcsessége, az élet iránt érzett vidámsága köti össze.
Bármikor hívnak el minket a másik útra, mindig korán van. Mégis most ki kell mondanunk. A hosszantartó betegségét, derűvel viselő, optimizmust sugalló, az élet minden pillanatát megélő Varga István fiatalon hagyta itt közösségét.
Nem búcsúzunk. Büszkék vagyunk, hogy pályáján együtt tölthettünk vele néhány évet, hogy mindig szeretettel és bizalommal fordult az első alapfokú iskolájához. Megbecsüljük a vele töltött időt.
Az itt hagyott - ránk bízott - örökséget ápoljuk, megőrizzük.
Magyar Margit
igazgató
Nekrolog Zeneakadémia:https://lfze.hu/hirek/elhunyt-varga-istvan-klarinetmuvesz-126912
Nekrolog utolsó iskolájától:https://egressybenikonzi.hu/rolunk/munkatarsak/5705-2/
Film, ami bemutatja Tanár úr életpályáját:https://www.youtube.com/watch?v=klt7h-pbI40
A Svájcban élő zeneszerző-zongoraművész, ha már játékának "spanyolos" stílusát szokták emlegetni, félig latin (ecuadori) származása okán is, spanyolos műsorral érkezett: részben spanyol szerzők, másrészt más nemzetiségű alkotók spanyolos ihletésű műveit válogatta össze. Mint elmondta, darabválasztását elsősorban az vezette, hogy egymás után jól szóljanak, aztán a végére kiderült, hogy több szálon is kapcsolódnak egymáshoz.
Műsora olyan szempontból is kutriózum volt, hogy nagyon ritkán, szinte sosem játszott darabokkal is meglepte közönségét.
Ilyen volt például Ravelnek egy habanera formában írt etűdje, valamint Liszt Händel-átirata az Almira című daljátékból.
Az esten volt tanára, H.Veres Zsuzsa köszöntötte a zongoraművészt, majd a házigazda, Eckhardt Gábor kérdezgette tanulmányairól, zongoraművészi és zeneszerzői pályájáról, a tanításról, és hogy miért maradt Bázelben, miután befejezte az ottani zeneakadémiát.
Majd az egyes zenei blokkok előtt részletesen megindokolta, hogy miért épp ezeket a zeneműveket választotta.
Hallhattuk két saját szerzeményét is, az egyikről - egy flamenco mixről - készült felvételt itt meg is lehet hallgatni.


