Tavaly szüreti, idén Márton-napi zenés-táncos mulatságra hívtuk meg november 13-án a szolfézs csoportokat.
A zeneismeret tanszak szervezésében, Kiss Anna tanszakvezető koordinálásával és a népzene tanszakkal együttműködésben megvalósuló sorozat az őszi-téli ünnepkör hagyományait veszi sorra. Célja, hogy az autentikus, élő népzenét és a népszokásokat játékosan, sok dallal, tánccal, vetítéssel felelevenítve közelebb hozzuk a gyerekekhez, és ehhez a két tanszak szinte valamennyi tanára hozta a játékos kedvét, ötleteit.
Zsikó Zsuzsanna két libás népdalt tanított Lászlófi Radna citera kíséretével.
Tóka Borbála, Vizi István segítségével érdekes történeteket mesélt és képeket vetített a Márton-naphoz kötődő népszokásokról.
Murányi Eszter egy libás népi játékkal mozgatta meg a gyerekeket.
Vizeli Máté, Bács Annamária, Lászlófi Radna, Zsikó Zsuzsanna vidám muzsikaszóval mutatta be a népi hangszereket.
A kvízjátékot Lázár Dániel és Sokhegyi Eszter vezették, és a jó válaszok nyomában csak úgy potyogtak a gyerekek markába a jutalomcsokik.
Ha volt esetleg olyan, aki a megfejtésekben nem jeleskedett, Márton napi könyvjelzőt ő is hazavihetett emlékbe, ahogyan mindenki más is, és otthon elszórakoztathatta a családot a rajta levő vicces mondókákkal.
A tanároknak még arra is volt idejük, hogy elkészítsék a "libás" szendvicseket, amelyek a szünetben el is fogytak szépen.
Jól jött az energia, hogy legyen mit elégetni a délután fennmaradó részében. Bóka Emőke vezetésével ugyanis megnyílt a táncház, Vizeli Máté és népi zenekara pedig addig húzta-vonta a talpalávalót, míg a hangulat tetőfokára nem hágott. Akkor aztán hazamentek a legények, s leányok, kipirulva, egy szép délután emlékével gazdagabban.
Még több kép itt található.


