Tanáraink

Ácsné Szily Éva

Hegedű, szolfézs és általános iskolai énektanári diplomáját 1967-ben kapta meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Győri tagozatán. 1987 óta tanít iskolánkban. 1996 és 2008 között a vonós tanszak vezetője volt. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlatvezető és didaktika–módszertan tanára.

Szakmai továbbképzéseket szervez, valamint bemutató tanításokat tart az ország különböző zeneiskoláiban. Rendszeresen kap felkérést külföldi kurzusok tartására. Hazai és nemzetközi versenyek zsűritagja (Szlovákia, Szerbia, Olaszország). Több éve a hazai "Mesterkurzus" meghívott tanára. A Nemzetközi Fehér Ilona Hegedűversenynek alapítása óta zsűritagja.

Zenei pályára készülő növendékei a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségű gyermekek számára létrehozott osztályában és zeneművészeti szakközépiskolákban folytatják tanulmányaikat.

Tanári tevékenységének eredményeit Németh László-díjjal (2001), Halász Ferenc-díjjal (2004), Artisjus-díjjal (2011) és Eötvös József-díjjal (2016) ismerték el. Iskolánk Tóth Aladár-díjas tanára.

 emblemablue

tehetsegblue

ohnobackground

Tóth Aladár Zeneiskola
Alapfokú Művészeti Iskola

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye
Akkreditált Kiváló Tehetségpont
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
a Debreceni Egyetem és a
Pécsi Tudományegyetem Partneriskolája

Cím: 1063 Budapest, Szív u. 19-21.

Telefon:
+36-1-4130459
+36-1-3428104
+36-1-4130818

E-mail: tazi@tothaladar.hu