Fuvolazenekar

Az együttest Zalaba Gyöngyi alapította 2001-ben iskolánk akkori igazgatója, Wambach Ferencné ösztönzésére a fuvola- és a fagott tanszak növendékeiből. Első kiemelkedő eredményüket 2002-ben érték el, amikor nívódíjat szereztek a budapesti fuvolaegyüttesek versenyén, 2004-ben pedig a IX. Budapesti Zenekari Fesztiválon harmadik helyezést értek el. 2003-ban Pozsonyban, 2005-ben Hollandiában vendégszerepeltek. A Szlovák Rádió felvételt készített a pozsonyi fellépésükről. Rendszeres vendégei a Terézvárosi Búcsú rendezvényeinek, fellépnek iskolánk alapítványi hangversenyein, zenekari fesztiválokon, jótékonysági koncerteken, bálokon.

Műsoraikban sok olyan mű szerepel, melyek megszólaltatásához más hangszerekre is szükségük van, ezért együttműködnek iskolánk más tanszakaival (cimbalom, zongora, gitár, ütő, nagybőgő) is. A 12-16 főből álló együttes repertoárja leginkább átiratokból áll. Szívesen játsszák Bach, Händel, Brahms, Csajkovszkij, Grieg, Bartók, Kodály és Weiner műveit. Készülve a 2008 áprilisára kitűzött Országos Zenekari Versenyre Zempléni László írt számukra új művet.

 

 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!