Borsos Ágnes

Kecskeméten járt konzervatóriumba, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végzett Miskolcon, 1992-ben, hegedű és szolfézstanár szakon. Alma materében, a Solti György Zeneiskolában kezdett tanítani 1992-ben, mint hegedűtanár. 2010-ig állandó korrepetitora az iskolai vonószenekaroknak és a Hegyvidéki Ifjúsági Kamarazenekarnak. 1998-2003 között az iskolai vonószenekar vezetője. 2009-2011-ig igazgatóhelyettes.

A 2014-15-ös tanévtől tanít a Tóth Aladár Zeneiskolában. Balla Boglárkával Bolhacirkusz elnevezésű kicsiknek tartott hangszeres előkészítő foglalkozásaikkal a szolfézs- és hangszertanítás új útjain járnak.

Hangszeres óráin törekszik arra, hogy a zenei és technikai ismeretek átadása mellett tanítványai érdeklődését már a kezdetektől a társas zenélés iránt is felkeltse.