Vass Valéria

1978-ban szerzett diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola budapesti Tanárképző Tagozatának gitár szakán. 1991-ig rendszeresen koncertezett, nyolc alkalommal volt az Esztergomi Nemzetközi Gitárfesztivál szólistája. 1978-tól tanít iskolánkban, jelenleg a gitár tanszak vezetője. A Budapesti és Országos Gitárversenyeken számos növendéke szerepelt sikerrel, sokakat indított el a zenei pályán (a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába eddig hét, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre nyolc fiatalt készített fel). A Budapesti Ifjúsági Gitárzenekar felkészítő tanára volt. A zenekar sok sikeres koncertet adott Magyarországon és Európa számos országában. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlatvezetőjeként leendő tanárokat is tanított.
Elméleti munkái: Gitáros képeskönyv (Editio Budapest), Évszázadok zenéje gitáron, Matteo Carcassi: Hat Capriccio; Fernando Sor: Etüdök Op. 31 és Op. 35, Gitáriskola előképzős és első osztályos zeneiskolásoknak (Solo Music Budapest).
Gyakorlati és elméleti pedagógiai munkájáért 1989-ben Miniszteri Dicsérteben részesítették, 1998-ban pedig Apáczai Csere János díjjal tüntették ki. 2011-ben Tóth Aladár Díjat kapott.