Czékmány-Kükedi Szilvia

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében 2002-ben gordonkatanár-kamaraművész diplomát szereztem, majd a Zeneakadémián folytattam tanulmányaimat. Csellóművész-tanári diplomámat 2005-ben vehettem át a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.
Életemben éppúgy  fontos szerepet játszik a zenetanítás, mint a zenekari játék, illetve kamarazenélés. 2000 óta aktívan részt veszek számos zenekar életében (Budafoki Dohnányi Szimfonikus Zenekar, Magyar Állami Operaház, Budapesti Filharmóniai Társaság, Danubia Zenekar).
Már főiskolai éveim alatt örömmel tanítottam. 2004 óta vagyok a Tóth Aladár Zeneiskola csellótanára. 2012 óta  a zeneiskola Tücsökzenekarát vezetem.
2010-től Kokas Klára Zenei képességfejlesztő tanfolyamain vettem részt. A Kokas-pedagógia megismerésével rengeteg élményt és tapasztalatot gyűjtöttem.
Két gyermek édesanyjaként elsősorban arra törekszem, hogy növendékeim zenei tanulmányaiknak köszönhetően a zene szeretetével, az alkotás és muzsikálás örömével gazdagabbá váljanak.