Iskolánk egykori növendéke, Horváth Balázs a legjobb új magyar mű díjért versenyez

Iskolánk egykori növendéke, Horváth Balázs Werkmusik című, beatboxra és zenekarra készült új művét mutatja be a Revolution (beatbox) és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara Vajda Gergely vezényletével. A koncert együttal a negyedik alkalommal megrendezett zeneszerzőverseny, az Új Magyar zenei Fórum (UMZF) 2015 döntője.
 
A Werkmusik című darabban a zenészek a hangszeres játék szokványos - koncerten általában nem látható - velejáróit, "melléktermékeit" (hangolás, hangszer ellenőrzése stb.) is felerősítik, miközben a - részben improvizáló - beatboxer megpróbál egyre folyamatosabb zenei felületeket bemutatni.
 
A két koncert időpontja és helyszínei:
 
2015. Okt. 6. 19.30 Budapest Music Center​
Balogh​ Máté, Dargay Marcell​, Alessio Elia, Sándor László - kamarazenekari darabok
2015. Okt. 7. 19.30 MüPa
Balogh Máté, Bánkövi Gyula, Slezak Andrej, Horváth Balázs​ - zenekari darabok
 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!