A Fesztiválzenekar a zeneiskolásokért

Országos versenyt hirdetett a Budapesti Fesztiválzenekar, melynek egyik győztese iskolánk hegedűs növendéke, VÁRADI GYULA (tanára: Ácsné Szily Éva).

A "Fesztiválzenekar a zeneiskolásokért" tehetségkutató verseny JÓTÉKONYSÁGI GÁLAKONCERTJE 2010. november 29-én 19 órakor volt a Grand Hotel Corinthia Báltermében, ahol a verseny győztesei a Budapesti Fesztiválzenekar közreműködésével léptek fel.

Váradi Gyula Mendelssohn: d-moll Hegedűversenyének III. tételét adta elő.
 
A verseny honlapja itt tekinthető meg.

Versenyeredmények: 2009-2010 tanév

 

II. Papp Lajos Regionális Zongoraverseny

Nagy András Márton (tanára: Halászné Veres Zsuzsa): dicséret
Farkas Zsolt (tanára: Pozsár Andrea): III. díj
Stadler Csilla (tanára: Réti Tamás): II. díj
Foskolos Bettina(tanára: Horváth Vilmosné): I. díj
Horváth Vilmosné felkészítő tanári díjat kapott.
 

II. Nemzetközi Kodály Zoltán Hegedűverseny, Galánta

Gaál Eszter: I. díj
Gaál Julianna: I. díj és különdíj
Tanáruk: Sáróyné Fekete Julianna
Zongorán kísért: Pozsár Andrea
 

XI. Országos Klarinétverseny - budapesti területi válogató

I. korcsoport       Nagy József: kiemelt nívódíj, továbbjutó
III. korcsoport     Jakucs Rita: dicséret
IV. korcsoport    Weidinger Amelie: nívódíj, továbbjutó
                               Hulmány Eszter: dicséret (tanáruk: Kohán István)
                               Szabó Márta Eszter: dicséret (tanára: Szoucsek Szilveszter)
 

IV. Országos Ferenczy György Zongoraverseny

Naszagyuk Szófia – II. díj
Fehér Norbert – II. díj
tanáruk: Szilágyi Katalin
Pálóczy Júlia – III. díj
Bakó Dorottya – III. díj
Lakatos Tamás – különdíj
tanáruk: Kovács Kálmánné
Foskolos Bettina – különdíj
tanára: Horváth Vilmosné
 

Fővárosi Népdaléneklési Verseny:

Csány Cecília – arany fokozat(tanára: Faragó Laura)
 

XI. Országos Klarinétverseny:

Nagy József – I. díj (I. korcsoport) (tanára: Kohán István)
Kohán István – Legjobb felkészítő tanári-díj
Arató Ágnes– Legjobb zongorakísérői-díj
 

XII. Országos Zongoraverseny-budapesti területi válogató:

Naszagyuk Szófia –nívódíj

tovább jutottak: Stadler Csilla(nívódíj)(tanára: Réti Tamás),

Fehér Norbert (kiemelt nívódíj) , Naszagyuk Júlia (nívódíj)(tanáruk: Szilágyi Katalin),
Molnár Veronika (nívódíj) (tanára: Halászné Veres Zsuzsa)
 

XI. Országos "Alba Regia" Kamarazene Verseny – budapesti területi válogató:

Sárközi Lili – Sándor Zoltán (tanárok: Vass Valéria, Ácsné Szily Éva) dicséret
Mészáros Előd – Szilágyi Csaba (XIV. kerület Szent István Király) (tanár: Lénárd Hajnalka) dicséret
Bakó Dorottya – Braun Márton – Takács Dorottya  (Kőbányai Zeneiskola) (tanárok: Kovács Kálmánné, Dávid Krisztina) dicséret
 
tovább jutottak:
Bánhegyi Dorottya (V. kerület Szabolcsi Bence Zeneiskola) - Szemadám Tamás (tanára: Budai Lehel)
Bakó Dorottya – Braun Márton - Korossy-Khayll Csongor (tanárok: Kovács Kálmánné, Dávid Krisztina, Ácsné Szily Éva) kiemelt nívódíj
Hrtyan Zsófia - Zombory Nikolett - Gerics Dorottya - Molnár Izabella(tanárok: Erőss Erna, Vass Valéria) nívódíj
Gaál Eszter - Rinkó Sándor  - Lakatos Tamás  (tanárok: Sáróyné Fekete Julianna, Dominkó Csilla, Kovács Kálmánné)  kiemelt nívódíj
Sándor Zoltán – Lakatos Tamás (tanárok: Ácsné Szily Éva, Kovács Kálmánné) nívódíj
Váradi Gyula - Králik Abigél – Dósa Csenge(tanár: Ácsné Szily Éva) kiemelt nívódíj
Korossy-Khayll Csongor- Oláh Géza – Naszagyuk Júlia (tanárok: Ácsné Szily Éva, Szilágyi Katalin) kiemelt nívódíj
 

VII. Országos Czidra László Furulyaverseny - budapesti területi válogató

Kéringer Dávid – kiemelt nívódíj
Hepke Viola – nívódíj (tanáruk: Bánfi  Balázs)
 

XII. Országos Zongoraverseny Nyíregyháza

Naszagyuk Júlia – II. díj(tanára: Szilágyi Katalin)
Molnár Veronika – III. díj(tanára: Halászné Veres Zsuzsa)
Fehér Norbert – különdíj(tanára: Szilágyi Katalin)
 

XI. Országos "Alba Regia" Kamarazene Verseny

Váradi Gyula - Králik Abigél- Dósa Csenge (tanár: Ácsné Szily Éva) – ezüst-érem
Korossy-Khayll Csongor - Oláh Géza -Naszagyuk Júlia(tanárok: Ácsné Szily Éva, Szilágyi Katalin) bronz-érem
Bakó Dorottya – Braun Márton (X. ker. Kőbányai Zeneiskola) - Korossy-Khayll Csongor (tanárok: Kovács Kálmánné, Dávid Krisztina, Ácsné Szily Éva)bronz-érem
 
Szigetszentmiklósi Regionális Gitárverseny
Szemadám Tamás(tanára: Budai Lehel) – kiemelt nívódíj
 

VIII. Országos Bartók Béla Hegedű - Duó Verseny

Oláh Géza - Korossy-Khayll Csongor (tanár: Ácsné Szily Éva) – 1. díj
Dósa Csenge-Králik Abigél (tanár: Ácsné Szily Éva) - 1. díj (+ különdíj)
Kenedi Viktorina-Váradi Gyula (tanár: Ácsné Szily Éva) – 1. díj
 

XI. Országos Rajeczky Benjámin Népdalének- és Népi Hangszeres Verseny

Csány Cecília (tanára: Faragó Laura) – arany minősítés
 

"Alfredo e Vanda Marcosig" verseny, Gorizia

Váradi Gyula – 1. díj
Králik Abigél – különdíj(tanár: Ácsné Szily Éva)
 

Beliczay Gyula Emlékverseny, Rév-Komárom

Gaál Eszter-Rinkó Sándor-Lakatos Tamás (tanárok: Sáróyné Fekete Julianna, Dominkó Csilla, Kovács Kálmánné)- arany fokozat,a zsűri különdíja
Korossy-Khayll Csongor- Oláh Géza -Naszagyuk Júlia(tanárok: Ácsné Szily Éva, Szilágyi Katalin)–arany-fokozat, különdíj
Korossy-Khayll Csongor (tanára: Ácsné Szily Éva)–arany-fokozat
Váradi Gyula - Králik Abigél- Dósa Csenge (tanára: Ácsné Szily Éva)-arany-fokozat
Králik Abigél (tanára: Ácsné Szily Éva) –arany-fokozat, különdíj
Váradi Gyula(tanára: Ácsné Szily Éva)-arany-fokozat
Dósa Csenge(tanára: Ácsné Szily Éva)-arany-fokozat
 

VII. Országos Czidra László Furulyaverseny

Kéringer Dávid (tanár: Bánfi Balázs) – III. díj
 

V. Fővárosi Magánének Fesztivál

Keresztúri Gergely – dicséret
Tardos Fülöp – nívódíj(tanáruk: Pallagi Judit)
Feketéné Kurcsinka Erzsébet – korrepetitori különdíj

Versenyeredmények: 2008-2009

 

Crescendo con Spirito Nyári Művészeti Akadémia keretében rendezett Haydn-versenyen

II. díj - Pálóczy Júlia (tanára Kovács Kálmánné)
Díja: fellépés a Zempléni Művészeti Napok nyitó hangversenyén.
 

Balassagyarmati VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny:

I.díj: Molnár Veronika - Pálóczy Júlia (Tanáruk: Halászné Veres Zsuzsa)
I.díj: Somogyi Eszter - Varsányi Csaba (Tanáruk: Halászné Veres Zsuzsa)
III.díj: Gulyás Péter - Czakó Miklós (Tanáruk: Horváth Vilmosné)
Felkészítő tanári különdíj: Halászné Veres Zsuzsa
 

VI. Országos Rácz Aladár Zeneiskolai Cimbalomverseny:

I. díj, a zsűri nagydíja: Gódor Erzsébet (Szakály Ágnes)
 

XI. Országos Gitárverseny – döntő:

II. díj: Sárközi Lili (Tanára: Vass Valéria)
 

II. Budapesti Rados Dezső Hegedűverseny

Minősítések, díjak (korcsoportonként):
arany: Králik Abigél (II.) Tanára: Ácsné Szily Éva
arany: Oláh Géza (II.) Tanára: Maros Dóra
arany: Gaál Eszter (II.)  Tanára: Sáróyné Fekete Julianna
ezüst: Budai Gyula (II.)  Tanára: Ácsné Szily Éva
ezüst: Kárád Harmatka (II.) Tanára: Sáróyné Fekete Julianna
bronz: Kovács Nóra (II.)  Tanára: Sáróyné Fekete Julianna
arany: Váradi Gyula (III/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
arany: Sándor Zoltán (III/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
arany: Ónodi László (III/B) Tanára: Szalai Ildikó
arany: Dósa Csenge (III/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
arany: Farkas Jenő (III/B) Ácsné Szily Éva
ezüst: Kenedi Viktorina (III/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
ezüst: Dalos Margit (III/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
arany: Radics Beatrix (IV/B) Tanára: Ácsné Szily Éva
 

VIII. Országos Zongora Négykezes és Kétzongorás Verseny budapesti válogatóján

továbbjutottak:
Gulyás Péter - Czakó Miklós (Tanáruk: Hováth Vilmosné)
Molnár Veronika - Pálóczy Júlia
Somogyi Eszter - Varsányi Csaba (Tanáruk: Halászné Veres Zsuzsa)
Naszagyuk Szófia - Naszagyuk Julia (Tanáruk: Szilágyi Katalin)
 

A II. Országos Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyterületi válogatóján

továbbjutottak:
I. korcsoport:   Fehér Norbert és Naszagyuk Júlia (tanáruk: Szilágyi Katalin)
Stadler Csilla (tanára: Réti Tamás)
Lakatos Tamás (tanára: Kovács Kálmánné)
II. korcsoport: Pálóczy Júlia (tanára: Kovács Kálmánné)
Németh Zoltán (tanára: Pozsár Andrea)
 

A Dunakeszin megrendezett Farkas Ferenc Országos Zongoraversenyen

II. díj: Stader Csilla (tanára: Réti Tamás)
III. díj: Bakó Dorottya (tanára: Kovács Kálmánné) és Foskolos Bettina (tanára: Horváth Vilmosné)
A XII. Országos Friss Antal Gordonkaverseny budapesti területi válogatóján eredményesen szerepeltek:
I. korcsoport: kiemelt nívó-díj: Rinkó Sándor (tanára: Dominkó Csilla)
II. korcsoport: nívó-díj: Horváth Antónió (tanára: Kovácsikné Falvay Edit)
III. korcsoport: nívó-díj: Rinkó Gábor (tanára: Dominkó Csilla)
IV. korcsoport: dicséret: Ágostházy Orsolya (tanára: Kovácsikné Falvay Edit)
Felkészítő tanári díj: Dominkó Csilla
Korrepetitori díj: Feketéné Kurcsinka Erzsébet
 

Országos Népzenei Verseny

GÓDOR ERZSÉBET- kiemelt nívódíj
Tanára: Szakály Ágnes
TOLNAY RÁHEL és TOLNAY LEA - kiemelt nívódíj
Tanáruk: Faragó Laura

VI. Országos Zenekari verseny

TÜCSÖKZENEKAR - I. díj -(Vezető tanár: Ácsné Szily Éva)
FUVOLAZENEKAR (Vezető tanár: Zalaba Gyöngyi)
GITÁRZENEKAR (Vezető tanár: Budai Lehel, Kovácsné Szabó Zsuzsa)

„Együtt muzsikálunk" tanár-diák furulyás kamarazenei találkozó

PALVIN BARBARA, HEPKE VIOLA,
PÁPAY GERGELY, BÁNFI BALÁZS - arany fokozat
(Tanár: Bánfi Balázs)
 

III. Bántai Vilmos Budapesti Fuvolaverseny

BÓCZ PATRÍCIA – nívódíj
Tanára: Varga Gabriella
 

XV. Fővárosi Ütőfesztivál

KÁDÁR KRISTÓF - nívódíj
JAMNICZKY DORINA – dicséret
Tanáruk: Rixer Krisztián
 
VI. Országos Továbbképzős Verseny
SZEMADÁM TAMÁS – I. díj
Tanára: Budai Lehel
 
II. Budapesti Zeneiskolai Gitárfesztivál
Arany fokozat:
SÁRKÖZI JÓZSEF és SÁRKÖZI LILI
Tanáruk Vass Valéria
SZEMADÁM TAMÁS
Tanára: Budai Lehel
 
Ezüst fokozat
SAMU ANDRÁS –
Tanára: Vass Valéria
Bronz fokozat:
LAKATOS BÁLINT
Tanára: Kovácsné Szabó Zsuzsa
HRTYAN ZSÓFIA és MOLNÁR IZABELLA
Tanáruk: Erőss Erna
MOHÁCSI BÁLINT
Tanára: Budai Lehel
 
IX. Országos Kodály Zoltán Szolfézs és Népdaléneklési Verseny Területi Válogatója
Kiemeltnívódíj
TANAI HENRIETTA és PÁLÓCZY JÚLIA
Tanáruk: Magyar Margit
tovább jutott az országos versenyre:
GÓDOR ERZSÉBET - cimbalom
Tanára: Szakály Ágnes
TOLNAY LEA és TOLNAY RÁCHEL - ének
Tanáruk: Faragó Laura
TÜCSÖK ZENEKAR
Vezető: Ácsné Szily Éva
FUVOLAZENEKAR
Vezető: Zalaba Gyöngyi
GITÁRZENEKAR
Vezető: Budai Lehel

A Ferenczy György Országos Zongoraversenyen (2007 december 7-9.) elért eredményeink:

I. korcsoport
BAKÓ DOROTTYA   I. díj
Tanára: Kovács Kálmánné
NASZAGYUK JÚLIA  II. díj
Tanára: Szilágyi Katalin
LAKATOS TAMÁS  Dícséret
Tanára: Kovács Kálmánné
 
II. korcsoport
FEHÉR NORBERT  I. díj
Tanára: Szilágyi Katalin
MOLNÁR VERONIKA  II. díj
Tanára: Halászné Veres Zsuzsa
NÉMETH ZOLTÁN  III. díj
Tanára: Kissné Pozsár Andrea
BÁLINT DOMINIKA  Dicséret
Tanára: Hara Lászlóné
SZÁSZ OLIVÉR Dicséret
Tanára: Bakonyvári Andrea           
BÁCSI BERNADETT Dicséret
Tanára: Halászné Veres Zsuzsa
 
III. korcsoport
PÁLÓCZY JÚLIA Dícséret
Tanára: Kovács Kálmánné
 
PALVIN BARBARA (tanára: Faragó Laura) I. helyezést ért el a 2007. november 28-án megtartott VI. kerületi népdalversenyen, mellyel továbbjutott a Fővárosi Népdalversenyre
 

XI. Országos Koncz János hegedűversenyen

 III. díj és különdíj:
ÓNÓDI LÁSZLÓ
Tanára: Szalai Ildikó
Zongorakísérője: Bagi Andrea
 
Különdíj:
SÁNDOR ZOLTÁN
Tanára: Ácsné Szily Éva
Zongorakísérője: Arató Ágnes
 
Felkészítő tanári különdíj:
ÁCSNÉ SZILY ÉVA
Zongorakísérői különdíj:
ARATÓ ÁGNES
 

XI. Országos Koncz János Hegedűverseny budapesti válogatóján

eredményesen szerepelt
BREZOVSZKY BORBÁLA
HOLLÓ MIRELLA
RADICS BEATRIX
SÁNDOR ZOLTÁN
Tanáruk: Ácsné Szily Éva
Zongorakísérőjük: Arató Ágnes
 
ÓNÓDI LÁSZLÓ
Tanára: Szalai Ildikó
Zongorakísérője: Bagi Andrea
 

A IX. Országos „Alba Regia” Kamarazenei Verseny válogatóján

Kiemelt Nívódíjat kapott:
Szemadám Tamás (Tanára: Budai Lehel)
Bakó Dorottya (Tanára: Kovács Kálmánné)
Sándor Zoltán (Ácsné Szily Éva csoportja)
Rinkó Gábor (Tanára: Dominkó Csilla)
Staber Patrick (Tanára: Kovács Kálmánné)
Csernus Szilvia (Lilik Judit csoportja)
Számely Vivien (Lilik Judit csoportja)
Kis Koppány Ákos (Lilik Judit csoportja)
Kerényi Áron (Tanára: Vass Valéria)
Hepke Viola (Tanára: Bánfi Balázs)
Palvin Barbara (Tanára: Bánfi Balázs)
Pápay Gergely (Tanára: Bánfi Balázs)
 
Nívódíjat kapott:
Radics Beatrix (Ácsné Szily Éva csoportja)
Farkas Jenő (Ácsné Szily Éva csoportja)
Csordás Domonkos (Tanára: Dominkó Csilla)
Pálóczi Júlia (Tanára: Kovács Kálmánné)
 
Dícséretben részesült:
Bottka András (Pallagi Judit csoportja)
Szemadám Tamás (Budai Lehel csoportja)
 

A XI. Országos Zongoraversenyválogatóján

Kiemelt Nívódíjat kapott:
Fehér Norbert (Tanára: Szilágyi Katalin)
Molnár Veronika (Tanára: Halászné Veres Zsuzsa)
Németh Zoltán (Tanára: Kissné Pozsár Andrea)
 
Nívódíjat kapott:
Bácsi Bernadett (Tanára: Halászné Veres Zsuzsa) 
Dénes Edina (Tanára: Asztalos Enikő)
Rinkó Marietta (Tanára: Hara Lászlóné)
Dícséretben részesült:
Tanai Henriett (Tanára: Szilágyi Katalin)
 

A 2006. november 23-26 között Sopronban rendezett

Országos Oboa- és Fagottversenyen

HÁMOR DALMA (oboa) Különdíjat kapott
Tanára: Lénárd Andorné
Zongorakísérője: Asztalos Enikő
HORVÁTH ISTVÁN (fagott) II. díjat nyert
Tanára: Jeszenszkiné Dunavölgyi Mária
Zongorakísérője: Arató Ágnes
 

A 2006 december 1-3 között Budapesten rendezett

Országos Klarinétversenyen

VARGA BENCE Különdíjat kapott
Tanára: Kohán István
Zongorakísérője: Arató Ágnes

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!