Versenyeredmények a 2018-2019. tanévben. Gratulálunk!

2019. június

X. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedű és Kamarazene Verseny
Yan Gaohaotong – kiemelt arany (tanára: Sáróyné Fekete Julianna)
Nagy Flóra, Lochmann Léna – arany, Vass Noémi – ezüst (tanáruk: Ácsné Szily Éva)

 

2019. május

Talents of Europe (Dolny Kubin)

Gertler Teo – I. díj, Kelemen Gáspár – III. díj

(Tanáruk: Ácsné Szily Éva)

 

 

XI. Nemzetközi Furulyaversenyen (Érsekújvár, Szlovákia)
Zelenyánszky Lőrinc – I. díj (Tanára: Valóczki-Bánfi Éva).

 

 

 

2019. április

XIV. Országos "Alba Regia" Kamarazene Verseny
Zelenyánszky Lőrinc, Wunderlich Ábris Devecser, Radva Luca gordonka triója különdíjat kapott.

Felkészítő tanár: Kovácsikné Falvay Edit.

Gyöngyhalász III. Országos Baptista "Ki mit tud?" tehetségkutató verseny
Hangszer kategória: Rátkay Fanni –  I. díj (tanára: Dávid Krisztina).

 

"Duna csillagai" Nemzetközi Ifjúsági Művészeti Fesztivál
Naszagyuk Szonja – II. díj (tanára: Vadász Zsuzsanna)

I. Egressy Béni Nemzetközi Zeneiskolai verseny
Erdősi Réka – II. díj, Filip-Orbán Katinka – különdíj. Tanáruk: Dávid Krisztina.

Bajza Utcai Általános Iskola "Ki mit tud?"
Nagy Sándor –  I. díj. (tanára: Dávid Krisztina)

 

IV. Konrád Péter Fővárosi Ütőfesztivál
Hajnal Balázs: bronz, Aradi Márk: ezüst minősítés;

kamara csoport (Aradi Márk, Engelmann Ákos, Finta Balassa, Gelencsér Artúr, Hajnal Balázs, Pap Zsombor, Sümegi Anna): bronz minősítés (tanáruk: Holló Miklós).
 

Pest megyei Dallam Ütőhangszeres Szólóverseny és Találkozó
III. korcsoport: Hajnal Balázs – II. díj, Aradi Márk – dicséret (tanáruk: Holló Miklós).

2019. március

XV. Országos Zongoraverseny
Mashaei Leila – I. díj és különdíj: koncertfellépés a Budapesti Vonósokkal  (tanára Eckhardt Gábor). Mashaei Leila és tanára, Eckhardt Gábor Veroszta különdíjat kapott.
Kovács Gregor – II. díj (tanára Réti Tamás), Kocsis Bálint – III. díj  (tanárai: Eckhardt Gábor, Réti Tamás).
Különdíjat kapott: Pálmai-Balla Dávid (tanára H. Veres Zsuzsa); Vida-Kun Áron és Lai Jinghao Vivian  (tanáruk Eckhardt Gábor). Tanári különdíj: Eckhardt Gábor és Réti Tamás.

 

XIV. Országos "Alba-Regia" Kamarazene Verseny budapesti területi válogató
Zelenyánszky Lőrinc, Wunderlich Ábris Devecser és Radva Luca gordonka triója arany minősítést nyert el (tanáruk: Kovácsikné Falvay Edit).

 

ZeneVarázslat Négykezes Zongoraverseny (Eger)
Joháczi Krisztina és Szilágyi Dániel – bronz minősítés (Tanáraik: Deutsch Nóra és Pozsár Andrea)

 

V. Papp Lajos Regionális Zongoraverseny
Pálmai-Balla Dávid – I. díjat és különdíjat: fellépési lehetőséget nyert a Magyar Rádióban, valamint szerepelt a verseny gálakoncertjén.
Gavodi Boróka – dicséretet kapott. Tanáruk, Halászné Veres Zsuzsa tanári különdíjban részesült.

 

 

III. Fővárosi Járdányi Pál Szolfézsverseny – döntő
I. korcsoport összetett kategória: Kovács Gregor  – kiemelt I. díj (Tanára: Kiss Anna)
II. A korcsoport összetett kategória: Gellér Mihály – I. díj (Tanára: Nagy Melinda)
II. B korcsoport összetett kategória: Vass Noémi – II. díj, népdaléneklési verseny: II. korcsoport: II. díj (Tanára: Kiss Anna)
Kiss Anna és Nagy Melinda tanári különdíjat kapott.

 

XIII. Országos Kürtverseny
II. korcsoport: Kovács Áron – II. díj (Tanára: Tekula Endre)

 

2019. február

Gitár Kamarakoncertek a Szabolcsi Bence Zeneiskolában III.
Lakner Hanna (tanára: Vass Valéria) és Barkó Zora (tanára: Budai Lehel), Józsa Csenge és Rizdorfer Eszter (tanáruk: Priskin Zsuzsanna) duója, valamint Józsa Csenge és Priskin Zsuzsanna tanár-diák duója bejutott a Gitár Kamarakoncertek Gálahangversenyére, a Nádor Teremben.

 

X. Országos Czidra László Furulyaverseny budapesti területi válogató
Lóczi-Nagy Gemma – arany minősítés. Tanára: Valóczki-Bánfi Éva

 

 

XV. Országos Zongoraverseny budapesti területi válogató
Wu Yi Alma – ezüst (tanára: Fenyősy Dorottya), Pálmai–Balla Dávid – arany (képünkön) (tanára: H. Veres Zsuzsa),
Kovács Gregor – arany (tanára: Réti Tamás), Kocsis Bálint – arany (tanárai: Eckhardt Gábor, Réti Tamás),
Vida-Kun Áron – ezüst (tanára: Eckhardt Gábor), Csepregi Tihamér – bronz (tanára: Fenyősy Dorottya),
Szabó Nóra – bronz, Mashaei Leila – kiemelt arany, Lai Jinghao Vivian – ezüst (tanáruk: Eckhardt Gábor).
Az arany és ezüst díjasok továbbjutottak az országos döntőbe.
A legtöbb növendéket felkészítő, legeredményesebb tanárként Eckhardt Gábor tanári különdíjat kapott.

 

 

XIV. Országos Zeneiskolai Klarinétverseny (Budapest)
Csongár Márton – I. díj, Lugosi Eszter – II. díj, Nagy Bernadett – különdíjat nyert. Kohán István felkészítő tanári, Arató Ágnes korrepetitori különdíjat kapott.

 

2019. január

XIII. Országos Kürtverseny budapesti területi válogató
Jobbágy Dániel és Kovács Áron arany díjat kapott, és mindketten továbbjutottak az országos döntőbe. Tanáruk: Tekula Endre.

 

2018. december

XIV. Országos Oboa- és Fagottverseny Keszler György emlékére (Sopron)
Takácsy-Hara Márk –  különdíj (tanára: Jeszenszkiné Dunavölgyi Mária)

 

2018. november

XVIII. Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűverseny, Galánta
Yan Gaohaotong – kiemelt arany a zsűri dicséretével (I. kategória) Tanára: Sáróyné Fekete Julianna.

VIII. Farkas Ferenc Zongoraverseny
III. korcsoport: Vida-Kun Áron – III. díj, nagydíj Farkas Ferenc művének legjobb előadásáért
IV. korcsoport: Lai Jinghao Vivian – III. díj (tanáruk: Eckhardt Gábor)
Kovács Gregor – különdíj (tanára: Réti Tamás)

XIV. Országos Klarinétverseny budapesti területi válogató
I. korcsoport: Lugosi Eszter – kiemelt arany fokozat; Csongár Márton – kiemelt arany fokozat
III. korcsoport: Nagy Bernadett – arany fokozat (tanáruk: Kohán István)

 

XVII. Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Fesztivál "Budapest Csillagai 2018"
Zelenyánszky Lőrinc (furulya) – arany-minősítés (Tanára: Valóczki-Bánfi Éva). Közreműködött Karakas Benedek (csembaló), Edőcs Fanni növendéke.

 

2018. október

XIV. Országos Oboa- és Fagottverseny budapesti területi válogató
Takácsy-Hara Márk (fagott) – arany-fokozat, továbbjutó növendék (tanára: Jeszenszkiné Dunavölgyi Mária)

Országos  Zathureczky Hegedűverseny
I. korcsoport: Gertler Teo – kiemelt I. díj, nagydíj, a Hubay-társaság és az Anima Musicæ Kamarazenekar díja
Verriez Lilla – 2. díj, Kelemen Gáspár – 3. díj; II. korcsoport: Nagy Flóra – különdíj (Tanáruk: Ácsné Szily Éva)

Ácsné Szily Éva tanári különdíjat, Arató Ágnes korrepetitori különdíjat kapott.

16. International Contest for Clarinet (Carlino, Olaszország)
Csongár Márton (klarinét) – I. díj (tanára: Kohán István).

Wiener Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny
Lugosi Eszter (klarinét) – kiemelt I. díj (tanára: Kohán István).
 

III. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny (Vác)
Lugosi Eszter (klarinét)  – I. díj (tanára: Kohán István).
Mashaei Leila (zongora) – III. díj (2000+ kategóriában, mint legfiatalabb versenyző). Tanára: Eckhardt Gábor.

 

XIV. International Competition of Young Violinists Karol Lipinski and Henryk Wieniawski in Lublin (Lengyelország)
Gertler Teo – nagydíj (tanára: Ácsné Szily Éva)

 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!