Egykori Fodor-növendék tanárunkat, Dr. Jeney Sándorné Jakuts Évát gyászoljuk

"Nem tudtam jobbá tenni a világot
s a világ sem tett jobbá engemet
a különbség kettőnk között egy árok
hol elfeledem őt s ő eltemet.”
(Hárs Ernő)
 
 
 
Az egykori Fodor Zeneiskola növendéke Jakuts Éva 2016-ban ünnepelte 90. születésnapját. A zongora tanszak egykori növendékei, kollégái vették körül az akkori rendezvényen, melyen sok humoros, kedves történetet ismerhettünk meg életről, szakmáról, történelmi idők személyes tapasztalatairól.
Dr. Jeney Sándorné – Éva néni – a művészi pályafutását megszakítva, személyes életének változása miatt kezdett foglalkozni tanítással iskolánkban. A hetvenes évektől közel négy évtizeden át nevelte kitartásra, elhivatottságra, a zene szeretetére egykori tanítványait. Közülük többen választották hivatásul a zenei pályát. (Képünkön a Németországban élő Szvoren Ádám zongoraművésszel látható.)
 
Mindig nyugodt, derűs személyisége átsugárzott környezetére, tanítványaira, kollégáira. A tanítás mellett hosszabb ideig volt korrepetitor, iskolánk tanári koncertjeinek szólistája, de gyakran játszott négykezest is kollégáival.
Éva néni szerette mindazt, ami az életet teljessé teszi. Örült minden lehetőségnek, amikor utazhatott, művészettel foglalkozhatott. 2018. március 23-án Éva néni e teljesnek tekinthető életútját lezárta.
Barátai, kollégái, egykori tanítványai megőrizzük emlékezetünkben, és 2018. április 5-én délelőtt 9.45 órától
a Rákoskeresztúri Új Köztemetőben utolsó földi útján elkísérjük.
 
a zeneiskola tantestülete nevében,
Magyar Margit, igazgató
 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!