Scholz Melinda

Iskolánk egykori növendéke, fuvolaművészi és középiskolai tanári diplomáját a Moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban szerezte meg 1981-ben. Utána a Moszkvai Csajkovszkij Konzervatórium egyetemi tanársegédképzőjét végezte el 1981-1983-ig.

Alap-, közép-, és felsőfokon egyaránt tanított. 2002 óta tanít iskolánkban is. Tanítványai az elmúlt években nemzetközi és hazai fuvolaversenyeken első díjakat nyertek. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gyakorlatvezető fuvolatanára. 

Több Szimfonikus Zenekar tagja volt. Rendszeresen koncertezik szóló, és kamaraművészként itthon és külföldön. Magyar kamarapartnerei többek között: Szilvásy Júlia hárfaművész, Gulyás Márta zongoraművész, és Szabadi Vilmos hegedűművész.

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!