Dominkó Csilla

Iskolánk egykori diákja, a római Santa Cecilia Konzervatóriumban és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Tanárképző Intézetében végezte tanulmányait, diplomáját 1993-ban szerezte meg. 1992 óta tanít iskolánk gordonka tanszakán. Diákkora óta megkülönböztetett érdeklődéssel fordul a kamarazenélés, a kamara- és szimfonikus zenekari játék felé. Alapító tagja volt az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, játszott a miskolci Telemann Zenekarban és a Magyar Állami Hangversenyzenekarban. Kamarazenészként és szólistakánt számos európai országban fellépett, gyakran játszik együtt férjével, Dominkó István zongoraművésszel. Tanári tevékenysége mellett a HÍD Művészeti Alkotóközösség tagja, mely előadásain ötvözi a zenét különböző társművészetekkel (irodalom, képzőművészet). A CRESCENDO Nyári Művészeti Akadémián is oktat gordonkát és kamarazenét. Három gyermek édesanyja.

 

Miért szeretem a hangszerem?

 

Zeneismeret órarendek

 

Hírmondó archívum

 

Hallgass zenét, olvass róla!

 

Fórumozz, kérdezz tőlünk!