A III. Zongoraegyüttesek Fesztiválját május 15-én rendezte meg a Szabolcsi Bence Zeneiskola, amelyen zongoristáink közül többen is kiemelkedő eredményeket értek el.
Tanár-diák kategóriában Pogány Liza, tanárával, Szavári Orsolyával arany minősítést kapott.
Egyzongorás - négykezes kategóriában a Dóczi Vanda - Bura Pál Patrik duó ért el kiemelt arany minősítést.
Szavári Orsolya és Eckhardt Gábor pedig Felkészítő tanári Díjban részesültek.

A két helyszínen, két zsűrivel zajló versenyen az előképző 2. osztályától egészen a 4. szolfézsosztályos gyerekekig csaknem százan énekeltek Bartók Béla gyűjtéséből származó dalokat március 26-án. Így emlékeztek meg a világhírű zeneszerző és népzenekutató születésének 145. évfordulójáról.
Az első alkalommal megrendezett házi versenyre annyian jelentkeztek, hogy a szervezők külön választották az egyéniben illetve párban jelentkezőket és a csoportos énekeseket.
A négytagú zsűribe meghívták a szolfézs tanszak korábbi vezetőjét, Ispánkiné Gede Évát, aki Tóth Emesével együtt a csoportos fellépőket hallgatta meg, míg Bóka Emőke és Lászlófi Radna az egyéni és páros versenyzők produkcióit értékelte.
Az első népdaléneklési háziverseny annyira nagy érdeklődést keltett, hogy főszervezője, a szolfézs tanszak vezetője, Kiss Anna azt a következtetést vonta le, hogy ezt valamilyen formában folytatni kell.
Képgalériánk itt tekinthető meg.
Zongorista növendékünk, Liu Hanze - tanára Tóth Réka - tavaly első helyezést ért el a XVII. Országos Zongoraverseny 2. korcsoportjában.
Különdíjként két koncerten való szereplésre kapott lehetőséget.
Az egyik hangverseny március 20-án pénteken 19 órakor lesz a Zeneakadémia Solti termében, ahol a Bartók Konzervatórium Vonószenekarával együtt eljátszhatja Mozart A-dúr zongoraversenyének (K. 414.) 1. tételét.
A koncertre ezen a linken keresztül lehet jegyet vásárolni.



