Március 18.-án fuvolás szakmai napot tartottunk 5 fuvolás kolléga (Scholz, Forró, Csabay, Zalaba, Simándi, két zongorakísérő (Bauernfeind Éva és Gyülvészi Gábor), valamint 21 növendék részvételével, melynek a Popp Fesztivál nevet adtuk. A fesztivál elnöke Simai László volt.
A fesztivál névadó zeneszerzőjét, Wilhelm Popp német fuvolaművészt (Coburg , 1828. április 29.; † Hamburg , 1903. június 25.) méltán tartották kortársai a fuvola Paganinijének.
Művei napjainkban is népszerűek, különösen a középhaladó és haladó szintű növendékek körében, mivel jól fejleszti a technikai készségeket, és zenei kifejezőeszközöket. Közel 600 művet komponált.
A fesztivál ismerkedő játékkal kezdődött, majd minden növendék előadott egy-egy Popp-művet.
Ezután a romantikáról, a korszak kiemelkedő zeneszerzőiről, társművészeteiről (építészet, festészet, költészet), és Popp életéről, munkásságáról, valamint a fuvola fejlődéséről - a barokk kortól napjainkig - hallhattak előadást a résztvevők. Megtudhatták azt is, hogy a romantika korabeli fuvolát használjuk ma is, kis változtatásokkal.
Az előadáson elhangzottakból utána kvíz műfajban mérték össze tudásukat a résztvevők, kis csoportokban.
A fuvola tanszak célja a fesztivállal az volt, hogy lehetőséget teremtsenek a közösségek épülésére, valamint kötetlenebb formában megismertetni a gyerekekkel egy adott korszakot, kitekintéssel a többi művészeti ágra is.
Fuentes Amador Buda zeneiskolánkban Halászné Veres Zsuzsa növendéke volt. Munkásságáról, zeneszerzői és emberi gondolkodásáról sokat elárul a papageno.hu-ban megjelent interjú, melyben a tanítás, a társadalmi elkötelezettség és a nemzetközi koncertélet kérdései mellett arról is beszél, mi az, amiben a méhek társadalma feltétlenül jobb az emberekénél. Az interjú itt olvasható.
Március 29-én vehetjük át ismét az oklevelet, mely Tehetségpontként ismeri el iskolánkat.
Nemrég pedig elnyertük a Családbarát Köznevelési Intézmény díjat, a Prof. Dr. Kopp Mária és férje Skrabski Árpád által létrehozott Három Királyfi Három Királylány Alapítványtól (www.haromkiralyfi.hu).
A 2022-ben megalapított Családbarát Köznevelési Intézmény díj célja a kiemelkedően családbarát működésű köznevelési intézmények szakmai munkájának, az emberbarát működési modellek, közösségépítő jó gyakorlatok elismerése, valamint a társadalom figyelmének felhívása az ebben élenjáró intézményekre. A díjat minden évben hat kategóriában (bölcsőde, óvoda, általános iskola, középfokú oktatási intézmény, alapfokú művészetoktatási intézmény és gyógypedagógiai oktatási és nevelési intézmény) ítéli oda a zsűri.
Közöttük idén a TAZI-nak is.
Köszönjük növendékeinknek és szüleiknek, hogy inspiráló partnereink „jógyakorlatainkban”, melyekkel a kodályi alapokon nyugvó, a kor kihívásait is szem előtt tartó zenei nevelést szolgáljuk.



