Priskin Zsuzsanna

A szekszárdi Garay János Ének-Zenei Általános Iskola diákjaként szerette meg a klasszikus zenét. Első énektanárának varázslatos hangulatú órái arra ösztönözték, hogy jelentkezzen a Liszt Ferenc Zeneiskolába. Tanulmányai során több regionális és országos versenyen indult sikerrel, módja nyílt betekinteni az itthoni és külföldi zenei életbe.

2002-től a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium növendéke. Több hazai és külföldi gitárfesztiválon, illetve különböző mesterkurzusokon vett részt. Utolsó konzervatóriumi évében megnyerte az V. Országos Andrés Segovia Gitárversenyt.

2007 őszétől a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója, egyetemi évei alatt a koncertezés mellett egyértelműen a tanításnak, illetve a tanári pályára való felkészülésnek szentelte idejét. 2012 tavaszán szerezte meg kitüntetéses Zeneművész-tanári Master diplomáját és kitüntetéses Művész Master diplomáját.

Hogyan válassz hangszert?